menu Меню
Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти
Навчально-наукового інституту педагогіки і психології
Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка

Адреса студентського  науково-методичного центру «Крок назустріч»
кафедри спеціальної та інклюзивної освіти

ІV навчальний корпус, 1 поверх, каб. № 108
Навчально-науковий Інститут педагогіки і психології,
Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка,
вул. Роменська, 87, м. Суми, 40002
Контактна інформація:
Електронна пошта: cor.ped_sumy@ukr.net
Тел.: (0542) 68-59-43
Skype: corped


Керівник: Кісліцина Марина Вікторівна,  викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А. С. Макаренка

e-mail: Кісліцина Марина Вікторівна <kislitsynasspu@gmail.com>

Дата заснування: вересень 2016 року.

Витоки створення центру починаються з 2006 року. У студентів, які здобувають вищу освіту на кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти за спеціальностями 016 Спеціальна освіта "Олігофренопедагогіка. Логопедія" та спеціальністю 016 Спеціальна освіта "Тифлопедагогіка. Сурдопедагогіка" під час вивчення навчальної дисципліни "Волонтерська діяльність в системі допомоги дітям з порушеннями психофізичного розвитку" формуються професійні компетентності, зокрема знання з волонтерської діяльності. 

Ця діяльність виступає первинною ланкою апробації етико-філософської концепції професійної діяльності спеціаліста, сприяє формуванню фундаменту професійного світогляду та є професійно значущим етапом в системі практичної підготовки студентів-дефектологів. 

Саме для поглиблення знань з волонтерської діяльності майбутніх вчителів-дефектологів при кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти був створений Студентський науково-методичний центр «Крок назустріч». Цей центр відкритий до співпраці і з часом ряди волонтерів з числа студентів названих вище спеціальностей поповнилися волонтерами з числа молоді Сумщини небайдужої до життєвих проблем осіб з особливими потребами.

Мета студентського науково-методичного центру «Крок назустріч»:

 • сприяння розвитку волонтерства в сфері допомоги дітям з ППФР шляхом підвищення наукового та методичного рівня підготовки студентів до надання волонтерської допомоги;
 • підготовка студентів до здійснення професійних функцій шляхом залучення їх до волонтерської діяльності;
 • підтримка і розвиток соціальних ініціатив студентської молоді.

Напрямки діяльності СНМЦ «Крок назустріч»:

 • вивчення досвіду волонтерської діяльності.
 • узагальнення досвіду волонтерської діяльності;
 • внутрішнє навчання: майстер-класи, семінари та тренінги для волонтерів
 • зовнішнє навчання: участь у тренінгах, семінарах, конференціях;
 • практичні заняття з дітьми з ППФР;
 • проведення методичних майстер-класів та семінарів для інших організацій;
 • кіно-клуб;
 • популяризація волонтерства серед студентів університету та жителів міста Суми (круглі столи з питань волонтерства, презентація роботи волонтерського руху «Крок назустріч», зустрічі з представниками студентського самоврядування університету, ведення сторінки волонтерського руху у Фейсбук та Інстаграм).

Загалом активна робота з волонтерами відбувається протягом всього навчального року: щотижня відбувалися формальні та неформальні зустрічі волонтерів, навчальні майстер-класи та зустрічі з цікавими людьми; працює кіно-клуб, на зустрічах якого волонтери не тільки переглядають фільми, а й обговорюють побачене та отримують пояснення фахівців.

Так в минулому навчальному році було проведено більше 11 тематичних навчально-методичних семінарів для студентів-волонтерів, в тому числі з залученням фахівців-практиків.

Також керівник СНМЦ «Крок назустріч» та волонтери залучалися до зовнішнього навчання (за межами університету) і взяли участь у:

 • майстер-класі Катерини Стрій «Використання балансуючого обладнання в корекційній роботі з дітьми раннього віку та дітьми аутичного спектру» (10 грудня 2017 року, м. Київ);
 • майстер-класі Олексія Захарченка та Дмитра Тищенка «Методи та інструменти роботи з традиційними та новими медіа» (30 вересня 2017 року м. Суми);
 • Міжнародному форумі, присвяченому мультидисциплінарному підходу в роботі з дітьми з особливими потребами «Вчимося жити разом» (16 листопада 2017 року, м. Харків, участь онлайн);
 • тренінгу з управління часом кандидата економічних наук, операційного директора Apptimized Operations Владислава Домбровського (25 лютого 2018, м. Суми, «Розумний Хаб»);
 • Всеукраїнській науково-практична конференція «Освіта дітей з ментальними порушеннями. Права і проблеми» (23 березня 2018, м. Київ);
 • дводенному тренінгу за програмою «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього» від проекту USAID «Трансформацiя фiнансового сектору» (30 березня 2018 року, м. Суми);
 • ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі» (18 квітня 2018 року, м. Суми, СумДПУ ім. А.С. Макаренка)
 • регіональному науково-методичному семінарі «Готовність педагогічних працівників загальноосвітнього закладу до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзії: питання теорії і практики» (31 травня 2018 року, м. Суми , Комунальна установа Сумський навчально-виховний комплекс № 16 імені Олексія Братушки «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Сумської міської ради).

СНМЦ «Крок назустріч» співпрацює та проводить спільні заходи з закладами та установами міста Суми та Сумської області:

 1. Реабілітаційна установа змішаного типу (комплексної реабілітації) для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень – Центр «Сприяння» громадської організації «Феліцитас».
 2. Комунальна установа Сумський спеціальний реабілітаційний навчально - виховний комплекс: "Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад №34" м. Суми, Сумської області.
 3. Комунальний лікувально-профілактичний заклад «Сумський обласний спеціалізований будинок дитини».
 4. Комунальна установа «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня».
 5. Відділення соціально-побутової адаптації «Калина» СМТЦСО(НСП) «Берегиня».
 6. Відділення соціально-побутової адаптації «Злагода» СМТЦСО(НСП) «Берегиня».
 7. Відділення соціально-побутової адаптації інвалідів з розумовою відсталістю «Спільнота» СМТЦСО(НСП) «Берегиня».
 8. Сумський центр соціально-психологічної реабілітації дітей області.
 9. Бібліотека–філія №17 Cумської міської ЦБС, яка має статус центру спілкування людей з обмеженими можливостями і реалізує спеціальну цільову бібліотечну програму «Радість спілкування».
 10. Сумський міський центр дозвілля молоді Сумської міської ради.
 11. Сумська міська громадська організація інвалідів «Рука допомоги».
 12. Сумське міське громадське об’єднання «Спортивний клуб інвалідів «Фенікс».
 13. Громадська  організація «Сумський клуб «Країна друзів».
 14. Громадська організація з формування здорового способу життя «Центр здорової молоді» місто Суми.
 15. Комунальний заклад Сумської обласної ради - Штепівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Лебединського району.
 16. Комунальна установа Сумської обласної ради Білопільський дитячий будинок-інтернат.
 17. Департамент освіти і науки Сумської ОДА.

Діяльність студентського  науково-методичного центру «Крок назустріч» кафедри спеціальної та інклюзивної освіти вийшла за межі університету й стала значною на теренах Сумщини, переросла у волонтерський рух. 

ВІДЗНАКИ

Керівник центру Кісліцина Марина Вікторівна та волонтери центру неодноразово були відмічені нагородами за свою благородну справу.

Дипломом лауреата Рейтингу найкорисніших та найважливіших людей Сумщини та їх справ за 2016 рік («Топ-50») за організацію ярмарку робіт дітей з особливостями розвитку в рамках ІХ щорічної благодійної акції «Разом зробимо більше!», яка присвячена Міжнародному дню людей з інвалідністю, була відзначена керівник студентського науково-методичного центру «Крок назустріч», викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Кісліцина Марина Вікторівна. Цей диплом – визнання злагодженої роботи всієї кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, адже до організації та проведення щорічної благодійної акції «Разом зробимо більше!» долучається кожен викладач кафедри та всі студенти напряму підготовки Спеціальна освіта.


Працівники і студенти всіх інститутів та факультетів СумДПУ імені А.С. Макаренка щорічно підтримують цю акцію, завдяки чому відбувається досягнення кінцевої мети цієї корисної справи, значення якої визнано Сумщиною через відзначення її лідера Кісліциної Марини Вікторівни, викладача кафедри спеціальної та інклюзивної освіти.

Грамота міського голови за вагомий особистий внесок у вирішення питань захисту прав та інтересів людей з особливими потребами, плідну співпрацю, активну життєву позицію та громадську діяльність, чуйність, вміння творити добро та з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями (1 грудня 2016 року).
До Міжнародного дня волонтера в Сумах відбувся захід, що зібрав волонтерів з різних організацій міста Суми та зарубіжжя - Суми V-DAY 2017. Волонтери СумДПУ ім. А.С. Макаренка презентували свою роботу під час маркетплейс організацій.

Волонтерський рух «Крок назустріч» СумДПУ ім. А.С. Макаренка під керівництвом Кісліциної Марини Вікторівни отримав подяку ГО «Центр євроініціатив» та Управління молоді та спорту Сумської ОДА за вагомий внесок у розвиток волонтерської справи у місті Суми у 2017 році та за активну участь у громадських ініціативах.
Також подяки та відзнаки отримали студентки напрямку підготовки Спеціальна освіта Павленко Марина та Степанченко Катерина за активну волонтерську допомогу дітям та молоді з особливими потребами.

До Міжнародного дня волонтера подяки від директора Навчально-наукового інституту педагогіки та психології отримали студенти-волонтери Ващенко Анастасія, Моргун Анна та Лоза Вікторія за участь у міській театрально-мистецькій акції «Театр на узбіччі театру», яка присвячена Міжнародному дню людей з інвалідністю та за активну участь у діяльності волонтерського руху «Крок назустріч».

Адреса студентського  науково-методичного центру «Крок назустріч»
кафедри спеціальної та інклюзивної освіти

ІV навчальний корпус, 1 поверх, каб. № 108
Навчально-науковий Інститут педагогіки і психології,
Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка,
вул. Роменська, 87, м. Суми, 40002
Контактна інформація:
Електронна пошта: cor.ped_sumy@ukr.net
Тел.: (0542) 68-59-43
Skype: corped

Повернутися на сторінку досягнення студентів у житті Сумщини

Календар подій