2021 рік
грудень 2021
Євгенія Таран, студентка 0031 групи, брала участь у Всеукраїнському конкурсі, перемогла в номінації "Кращій студент - профспілковий активіст"!
відео_вручення диплому Євгенії Таран
Юлія Гиленко, студентка 0031 групи, взяла участь у всеуніверситетькому конкурсі "Мій університет - моя гордість" і посіла ІІ місце. Тема есе «Привіт, майбутній студенте!»
Конкурс «Мій університет - моя гордість: діалог стейкхолдерів»
Жанр: есе.
Номінація: «Художній твір, присвячений університету».
Автор: Юлія Гиленко, навчально-науковий інститут педагогіки і психології.
Привіт, майбутній студенте!
Мене звати Юлія, я навчаюся на третьому курсі спеціальності 016 Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка. Логопедія) кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології нашого славетного університету, в якому збережено найкращі традиції надання якісної педагогічної освіти!
Свій майбутній професійний шлях я планувала й планую пов’язати з дітьми з особливими освітніми потребами. Плекаю непереборне бажання допомоги таким дітям соціалізуватися, здобути освіту, навчитися жити зі своєю особливістю, максимально використовуючи власний потенціал; допомогти і батькам зрозуміти власну дитину, усвідомити перспективи її розвитку, можливість стати рівноправним громадянином нашого суспільства.
Я вірю , що так і буде, завдяки усім моїм викладачам, які надають якісні знання, відповідно до сучасних освітніх вимог, які надихають, підтримують і, будьмо відвертими, виховуть нас - студентську молодь)!
Адресуючи послання майбутнім дефектологам, хочу сказати, що на будь-якому етапі розвитку суспільства, ми завжди маємо дотримуватися головного правила, що всі ми рівні, і кожен має право на здобуття освіти. Інклюзивне навчання має бути доступне для всіх. Наша мета – це завжди захищати права та інтереси дітей з особливими освітніми потребами.
Майбутнім дефектологам слід звернути увагу на впровадження в освітній простір інноваційних технологій. На даному етапі розвитку інклюзивної освіти відбувається перехід від традиційних форм навчання до більш сучасних. Створення та використання спеціальних цифрових програм для дітей з особливими освітніми потребами допоможе дефектологу володіти сучасними методиками корекції порушень. Насправді вболіваю, щоб у майбутньому все це з’явилось і в нашому університеті.
Хочу побажати майбутнім дефектологам – впевнено і бадьоро йти до своєї мети, ніколи не здаватись, якби важко не було, завжди відкривати для себе щось нове, ставати високооваліфікованими спеціалістами, адже ми несемо дуже важливу місію – піклуємося про особливих діток! Так, бути дефектологом – це не просто, це постійний фізичний, інтелектуальний, моральний та естетичний розвиток, який потребує терпіння та наполегливості. І ми, як дефектологи, маємо допомогти дитині відкрити світ, любити її, виховувати, розвивати, підтримувати, сприяти соціалізації, навчити жити зі своєю особливістю, зрозуміти та прийняти себе справжньою.
Я сподіваюся, що років через 10, у майбутньому, ми створимо розвинене, адаптоване середовище для дітей з особливими освітніми потребами!
відео_вручення диплому Юлії Гиленко
8 квітеня 2021 року
Студентське життя триває й під час карантину
березень року
Студенти кафедри спеціальної та інклюзивної освіти підтримали людей із синдромом Дауна флешмобом: Цікаві факти про дітей/дорослих з сіндромом Дауна
2019 рік
4 квітня 2019 року студентку 0021 гр. спеціальності «Спеціальна освіта» Екатерину Самонову обрано Міс Інституту педагогіки і психології 2019
.2018 рік
23 травня 2018 року за ініціативи студентки 0031 групи Войтенко Альони було організовано та проведено загальноуніверситетський спортивний квест «За здоров’я». У цьому заході прийняли участь представники всіх факультетів та інститутів СумДПУ імені А. С. Макаренка. У складі команди ІПП виступала студентка 0021 групи Гриценко Ірина. Команда ІПП виборола ІІ місце.
Вітаємо переможців!
У перший день літа в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка з самого ранку стартував святковий концертно-розважальний захід «Світ один для всіх». Студенти кафедри спеціальної та інклюзивної освіти провели для дітей пізнавально-розважальну програму, під час якої розповіли про дітей з особливими освітніми потребами, провели казкову виставу та розваги. Всі учасники заходу подарували маленьким сумчанам чимало позитивних емоцій і радості.
2017 рік
СТУДЕНТИ ННІПП ВІТАЛИ ВИКЛАДАЧІВ З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ
На передодні професійного свята освітян – Дня працівника освіти – студенти навчально-наукового Інституту педагогіки і психології вітали своїх улюблених викладачів. Урочисто прикрашений хол, вітальні стіннівки, квіти і святковий міні-концерт з найщирішими побажаннями залишили у присутніх найкращі спогади.
***
Як в НН ІПП таланти шукали….
21 вересня 2017 р. в НН ІПП відбувся щорічний конкурс «Алло, ми шукаємо таланти!». Це було надзвичайне та феєричне шоу з прекрасними та талановитими учасниками…
Мистецтво конферансу опановували студенти І курсу 0014 Наталія Губар та Карина Король. Спочатку нас вразила студентка 0011 групи Мозгова Анна, яка декларувала баладу В. Висоцького «Балада любові». Пластику та грацію у танці продемонстрували студенти 0011 групи Катерина Самонова, Яна Чорна та Анна Мозгова. Примусила затамувати подих студентка 0011 групи Зайчикова Анастасія заспівавши пісню. Акторську майстерність продемонстрували студенти 0012 групи Анастасія Минькова, Альона Усик, Пономаренко Ірина та Ситник Олег. Зачарувала своїм ніжним голосом представниця 0018 групи Летюка Анастасія. Та, на кінець, виступила відома нам Савуленко Олена, яка приймає активну участь у всих концертах як на рівні НН ІПП, так і на рівні університету та відстоює нашу честь.
Дирекція НН ІПП висловила слова захоплення талантами конкурсантів та преміювала всіх учасників грамотами та солодощами.
Бажаємо вдосконалення своїх талантів, успіхів та перемог нашим учасникам!
***
«Богатирські ігри» та «Веселі старти» об’єднали студентів та викладачів ННІПП
19 вересня 2017 р. викладачі і студенти ННІПП взяли участь у веселих стартах та богатирських іграх, у рамках святкування Дня фізичної культури та Міжнародного дня студентського спорту. За результатами декількох конкурсів команда ННІПП зайняла призове 3 місце. Вітаємо усіх учасників та бажаємо нових звершень!
2016 рік
2015 рік
2012 рік
«Гуртожиток №2 має талант!»
ІІ місце Безугла Юлія
17 жовтня 2012 року відбувся конкурс «Гуртожиток №2 має талант».
Хтось з великих сказав: «Талант – не вірус. Його не розповсюдиш». Але жителі гуртожитку № 2 Сум ДПУ ім. А. С. Макаренка розвіяли цей міф і довели всім, що талановитий весь гуртожиток, без винятків. Талант не народжується на самоті, він завжди тією чи іншою мірою є продуктом суспільства. Саме тому мешканці гуртожитків є такими талановитими людьми, адже середовище, де вони проживають є надзвичайно продуктивним для розвитку талантів: щовечора лунають пісні та вірші.
Свято проходило у незвичному форматі. Все дійство відбувалося біля входу у рідну домівку студентів Природничо-географічного факультету та Інституту Педагогіки та Психології Сум ДПУ ім. А. С. Макаренка.
Організаторами стали профком та студентське самоврядування ІПП на чолі із Степаненко Вікторією за підтримки коменданта гуртожитку №2 Чернової Алли Трохимівни. Продемонструвати свої таланти не тільки мешканцям гуртожитку, а й усім бажаючим вирішило 13 осіб. Учасники співали, танцювали, виконували біт бокс, декламували вірші та читали реп. Конкурсантів оцінювало високоповажне журі у складі Усика Дмитра Борисовича (заступник директора Інституту Педагогіки та Психології з виховної роботи), Федини Олексія Миколайовича (директор Студентського клубу), Кравцова Віталія (заступник Профкому) та Степаненко Вікторії (студентський директор ІПП).
Всі учасники розкрили себе та свої таланти, але ж все-таки було виділено найкращих.
І місце зайняла Волкова Анна (студентка ІПП)
ІІ місце Безугла Юлія (студентка ІПП)
ІІІ місце в Ізюменко Ольги (студентка ІПП)
Приз глядацьких симпатій отримали Коваль Віталій та Гайдай Анатолій.
Талант – це не дар, а аванс, задатки, які треба постійно розвивати. Він, за словами М. Горького, є вірою в себе, у свої сили. Наші учасники змогли повірити в свої сили і у них все вийшло.
***
KBН
КВН – це життя… Саме з таких слів відомої пісні розпочалася феєрична і весела гра Клубу Веселих та Кмітливих Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка 3 квітня 2012 року. Актова зала гостинно зустріла у своїх стінах команди Інституту фізичної культури «С УМЫслом» (капітан команди Олександр Варуха), фізико - математичного факультету «Просто» (капітан команди Оксана Герасько) та Інституту педагогіки і психології «5 – й этаж» (капітан команди Таїсія Шевченко).
Останні хвилювання, останні переодягання і відразу після слів харизматичного ведучого розпочалася боротьба за чемпіонський титул. Команди вже на сцені, але журі також на своїх місцях! Представниками вельмишановного журі були: голова студентського клубу педагогічного університету Олексій Федина, голова профспілки студентів Олексій Бурлака, редактор Ліги «Сумка» Владислав Грицай, капітан команди «Любимая» Олексій Прийменко та бувалий квн - щик, президент ліги КВН Сумщини, випускник нашого університету Шульга Володимир Петрович.
Кожна команда звичайно прагнула показати свій індивідуальний стиль та донести до глядачів витончений гумор, але всі обирали для цієї мети різний шлях. Команда фізико – математичного факультету жартувала про власних викладачів, порадувала присутніх веселими мініатюрами, але брак досвіду не дозволив їй отримати перевагу у таких конкурсах як біатлон та фоторозминка. Команда «С УМЫслом», представниками якої були молоді, енергічні хлопці та лише одна дівчина, зробила ставку на розігрування мініатюр. Майбутні вчителі фізичної культури навіть запропонували нашому вузу нову службу охорони – «Казакі».
Але, хто насправді виклався на 100 %, так це команда КВН Інституту педагогіки і психології «5 – й этаж». Творчий підхід до справи, сильні різнопланові жарти, вдало підібрані та виконані вокальні номери допомогли повністю розкрити потенціал молодих студентів. Головне, що кожен член команди був на своєму місці: Оксана Лебідь та Шпот Олексій радували глядачів своїми акторськими даними, Еліна Кода та Бесідовський Олександр - проявили всю свою кмітливість на фоторозминці, новий член команди Васильченко Анатолій викликав посмішку лише своєю появою на сцені, а капітан Шевченко Таїсія не дала суперникам ніякого шансу на біатлоні. Дружба всередині колективу, безперервна праця та відсутність страху перед труднощами дозволили команді студентів Інституту педагогіки і психології отримати безапеляційну перемогу у фінальній грі. І вже в травні цього року команда буде представляти свій інститут на Лізі КВН «Сумка» у СумДУ. Залишається лише побажати переможцям удачі, а всім іншим – ніколи не пасувати перед труднощами. Як кажуть члени команди КВН «5 – й ЭТАЖ»: «Головне в житті – дружня підтримка! Директорат нашого інституту всіляко сприяв тому, щоб ми не зупинялися на досягнутому, не припиняли творчий пошук і це дало свої плоди». Напевно, саме така формула успіху дозволяє студентам Інституту педагогіки і психології отримувати перемоги. Для кожного вони свої, але для деяких – це перемоги в КВНі.