Вільний доступ до університету_2024

Вільний доступ до університету_2021

Вільний доступ до університету_2020

Вільний доступ до університету 2019

Сьогодні заклад вищої освіти – це самостійна, культуроємна організація, що покликана створювати умови для становлення та розвитку особистості професіонала – як  суб’єкта праці, пізнання, спілкування і суспільного виробництва, студентської молоді, зокрема студентів з особливими освітніми потребами.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 р. № 635 «Про затвердження порядку організації інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах вищої освіти» та методичних рекомендацій щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти в 2019/2020 н.р. (вимог у методичних рекомендаціях щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти в 2019/2020 н.р. (лист МОН від 05.08.2019 р. № 1/9-498) було розроблено і затверджено Порядок супроводу осіб з особливими освітніми потребами в СумДПУ імені А. С. Макаренка.

У ньому зазначено, що якщо відвідувач закладу вищої освіти потребує особистої підтримки (маломобільні групи населення) під час знаходження в СумДПУ імені А.С. Макаренка (зокрема відвідувачі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти) йому у цьому зможуть допомогти такі фахівці:

– старший лаборант, лаборант кафедри спеціальної та інклюзивної освіти;
– керівник КМЦ «Довіра»;
– секретар приймальної ректора;
– секретар приймальної комісії;
– вахтер;
– супроводжувач для допомоги під час пересування та орієнтації на території університету.

Картка супроводу

Адреса СумДПУ імені А. С. Макаренка: м. Суми, вул. Роменська, 87

Контактний телефон приймальної ректора (0542) 22-15-17, 68-59-02  Бабінець Юлія Олександрівна
Контактний телефон секретаря приймальної комісії (050) 747-30-01  Іонова Ірина Миколаївна
Вахтер
знаходиться на першому поверсі Центрального корпусу.

Контактний телефон старшого лаборанта кафедри: (099) 073-42-14 Горбань Наталія Вікторівна
Контактний телефон заступника керівника КМЦ «Довіра» 09-55-32-88-25  Островська Ніна Олегівна

Проїзд до СумДПУ імені А.С. Макаренка:

від зал. вокзалу м. Суми – на маршрутному таксі № 55, 57 до зупинки «Педагогічний університет»;
від автовокзалу м. Суми – на маршрутному таксі № 57 до зупинки «Педагогічний університет».

Під час навчання супровід осіб з особливими освітніми потребами здійснює психологічна служба СумДПУ імені А.С. Макаренка. Це структурний підрозділ, який у своїй діяльності забезпечує соціальний і психологічний супровід навчально-виховного процесу в університеті. Основною метою діяльності психологічної служби СумДПУ імені А.С. Макаренка є підвищення ефективності педагогічного процесу, розвиток і формування зрілої професійно орієнтованої особистості, захист психічного здоров’я і соціального благополуччя всіх учасників навчально-виховного процесу. За наданням послуг психолога здобувачі вищої освіти можуть звернутися до: 1) Ратєєвої Вікторії Олександрівни тел.: (0542) 685-981 або 2) до соціально-психологічної служби КМЦ «Довіра» - Чобанян Анни Варужанівни тел. : (050)-252-64-15.

Бажаючи можуть додатково отримати освітні послуги на базі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, у тому числі вивчити на курсах жестову мову