18 листопада 2024 року на кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка відбулася зустріч, присвячена Міжнародному дню дефектолога. Захід об'єднав здобувачів з числа практиків, які працюють у сфері спеціальної та інклюзивної освіти та професорсько-викладацький склад кафедри.
З вітальним словом виступила завідувач кафедри, професор Оксана БОРЯК, яка привітала присутніх і наголосила на важливості професії дефектолога в сучасному світі, підкреслила значущість подібних заходів для обміну досвідом і професійного розвитку. До вітальних слів долучилися доцент Олександр КОЛИШКІН, доцент Юрій КОСЕНКО, які акцентували увагу на розвитку інклюзивної освіти та підтримці студентів у їхньому професійному становленні.
Модератор заходу доцент Анна ЧОБАНЯН, координувала виступи та дискусії. Основною темою зустрічі стала презентація-роздум «Результати та очікування професійної діяльності дефектолога». Учасники підготували доповіді, у яких представили свій досвід, реальні практичні приклади та міркування щодо викликів, які виникають у їхній роботі.
У заході взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня ВО Єлизавета КОЛОМІЄЦЬ, Дарина ДУБОВИК, Дарина ЧЕРНЕНКО й здобувачі другого (магістерського) рівня ВО Катерина РИБЕЦЬ, Євгенія ТАРАН, Діана ДАНІЛОВА.
Кожен виступ був ретельно підготовлений і присвячений практичним аспектам роботи дефектолога. Після кожної доповіді відбувалися обговорення, що сприяло обміну думками та ідеями щодо актуальних питань у сфері спеціальної освіти. Учасники зосередили увагу на питаннях підтримки дітей з особливими потребами та їхніх батьків, розглянули реальні приклади застосування інклюзивних підходів у освітньому процесі.
За підсумками зустрічі були обговорені актуальні тенденції у професії дефектолога та окреслені перспективні напрямки для подальшого професійного розвитку. Учасники поділилися своїм досвідом і планами на майбутнє, надихнувши один одного на нові досягнення.
Захід завершився у позитивній атмосфері, учасники висловили вдячність за можливість плідної співпраці та обміну знаннями