27 квітня 2023 року на платформі ZOOM відбулася гостьова лекція кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Юрія КОСЕНКА на тему «Спеціальна освіта в Україні: історія та сьогодення» для здобувачів вищої освіти кафедри освіти осіб із обмеженими можливостями Інституту педагогіки Вроцлавського університету (Польща).

Організатором з польської сторони виступила доктор Агнешка Новіцька.

На лекції було розглянуто питання становлення та розвитку олігофренопедагогіки в Україні, схарактеризовано особливості корекційно-розвивальної роботи з дошкільниками з інтелектуальними порушеннями, висвітлено специфіку освітнього процесу школярів із порушеннями інтелекту, обґрунтовано напрямки професійної підготовки випускників спеціальних шкіл та особливості надання соціально-корекційної допомоги дорослим особам із інтелектуальними порушеннями.

Під час обговорення актуальних питань було виявлено спільні риси в організації корекційно-освітнього супроводу дітей із інтелектуальними порушеннями в Україні та Польщі, наголошено на актуальності впровадження цифрових технологій в освітній процес учнів зазначеної категорії.

Дякуємо шановним польським колегам за підтримку, співпрацю та надану можливість удосконалювати викладацьку діяльність на міжнародному рівні.