07 квітня 2023 року на платформі Google Meet відбулася гостьова лекція кандидата педагогічних наук, доцента кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка – Олександра КОЛИШКІНА

на тему «Засоби адаптивної фізичної реабілітації та методика їх застосування» для здобувачів освіти 2-4 років навчання спеціальності 016 Спеціальна освіта.

Під час зустрічі розглянуто наступні питання: 1. Специфічні завдання адаптивної фізичної реабілітації дітей з порушеннями психофізичного розвитку. 2. Форми проведення занять з адаптивної фізичної реабілітації для дітей різних нозологічних груп. 3. Засоби адаптивної фізичної реабілітації. 4. Методика застосування засобів адаптивної фізичної реабілітації.

Лектором було розкрито особливості формування адаптивної фізичної культури як самостійного наукового напряму, обґрунтовано визначення процесу адаптивної фізичної реабілітації як складової адаптивної фізичної культури. Під час лекції визначено мету і завдання адаптивної фізичної реабілітації, розкрито теорію поетапного формування рухових дій у зазначеному процесі, акцентовано увагу на формах організації занять фізичними вправами в адаптивній фізичній реабілітації.

Значну увагу під час викладання лекційного матеріалу було приділено визначенню засобів адаптивної фізичної реабілітації та розкриттю методики їх застосування. Домінуючим в адаптивній фізичній реабілітації визначено корекційно-розвивальний та оздоровчий напрями. Наприкінці зустрічі зі здобувачами освіти було обговорено сучасні тенденції розвитку процесу адаптивної фізичної реабілітації, наголошено на необхідності пошуку і розширення як традиційних, так й інноваційних засобів розглянутого процесу.

Щиро дякуємо усім учасникам освітнього процесу за плідну і продуктивну роботу. Дякуємо Збройним Силам України за можливість працювати, продовжувати освітній процес!

P.S. Відгук
Лекція відбувалася в межах підписаного договору про співпрацю кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка з кафедрою спеціальної та інклюзивної освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка і читалася для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка. Логопедія)».

Здобувачі вищої освіти, викладачі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти К-ПНУ щиро вдячні О.В. Колишкіну за змістовну лекцію, цікавий матеріал, позитивне налаштування на роботу і результативний захід.
Чітка організація та ефективна демонстрація лекційного матеріалу, поєднання теоретичних аспектів адаптивної фізичної реабілітації з демонстрацією практичних прийомів їх застосування, вільне володіння аудиторією, вміння організувати взаємодію із слухачами сприяли активному сприйняттю і засвоєнню матеріалу, викликали питання у здобувачів вищої освіти, на які Олександр Володимирович надав вичерпні відповіді.

Бажаємо міцного здоров’я, творчої наснаги, Перемоги і Миру, можливості надалі зустрічатися і співпрацювати!