30 березня 2023 року на платформі ZOOM відбулася  гостьова лекція пані Йоланти Ліпінської-Локсь (Польща).

Лекція на тему «Інтеграція здобувачів освіти з обмеженими можливостями – зміни щодо сутності та умов соціальної інтеграції» прочитана здобувачам освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка спеціальності 016 Спеціальна освіта, які здобувають освіту за другим (магістерським) рівнем вищої освіти (Освітньо-професійна програма Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка); Освітньо-професійна програма Спеціальна освіта (Тифлопедагогіка. Сурдопедагогіка); Освітньо-професійна програма Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка. Логопедія) та за першим (бакалаврським) рівнем (Освітньо-професійна програма Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка. Логопедія), а також здобувачам освіти четвертого року навчання спеціальності Спеціальна педагогіка Вроцлавського університету (Польща).

Лектор д-р Йоланта Ліпінська-Локсь є доктором гуманітарних наук у галузі педагогіки, доцентом кафедри освіти осіб з обмеженими можливостями Вроцлавського університету (Польща). Наукова діяльність пані Йоланти пов’язана із дослідженням питання соціальної інтеграції людей (зокрема, дітей) з обмеженими можливостями, соціальної дезадаптації та соціальної ізоляція дітей і молоді.
Д-р Йоланта Ліпінська-Локсь є автором, співавтором численних публікацій, наукових та освітніх проєктів у галузі спеціальної освіти. Співпрацює з організаціями, які займаються підтримкою людей з обмеженими можливостями та їхніх сімей.