02 лютого 2023 року кафедрою спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А. С. Макаренка спільно з Інститутом спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України було проведено VІ Регіональний науково-практичний семінар зі спеціальної педагогіки «Новітні технології спеціальної педагогіки: проблеми, перспективи та шляхи запровадження»
VІ Регіональний семінар 02.02.2023 частина 1
VІ Регіональний семінар 02.02.2023 частина 2
Програма семінару 02.02.2023 р_Суми

Активну участь у заході взяли здобувачі освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта, фахівці галузі професійної, загальної, спеціальної та інклюзивної освіти, фахівці галузі охорони здоров’я, соціального захисту населення, наукові працівники, представники державних установ та громадських організацій, представники волонтерського руху (організацій), батьки дітей із особливими освітніми потребами.
З вітальними словами до учасників науково-практичного семінару звернулися заступник директора з наукової роботи Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат філософських наук, доцент Вертель Антон Вікторович та завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Боряк Оксана Володимирівна.
З цікавими та ґрунтовними доповідями виступили науковці: доктор психологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України Душка Алла Луківна (тема: «Розлад аутичного спектру: причини, ознаки, корекція») та доктор філософії у галузі спеціальної освіти, старший викладач кафедри дошкільної освіти Криворізького державного педагогічного університету Сіденко Юлія Олександрівна (тема: «Педагогічні умови формування пізнавальної готовності старших дошкільників з розладами аутистичного спектру до навчальної діяльності»).
Поділилися власним практичним досвідом в роботі з особами з особливими освітніми потребами директор реабілітаційної установи змішаного типу (комплексної реабілітації) для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень – Центр «Сприяння» громадської організації «Феліцитас» Гусєва Тетяна Олексіївна (тема: «Організаційно-методичні засади діяльності центру «Сприяння» в умовах воєнного стану») та фахівець реабілітаційної установи змішаного типу (комплексної реабілітації) для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень – Центр «Сприяння» громадської організації «Феліцитас» Соломко Наталія Миколаївна (тема: «Використання засобів альтернативної комунікації у роботі з людьми з ООП в умовах соціально-реабілітаційного центр»).
Підняті доповідачами проблеми викликали жвавий інтерес серед учасників семінару, чому свідчать численні запитання до виступаючих.

Всі учасники VІ Регіонального науково-практичного семінару зі спеціальної педагогіки «Новітні технології спеціальної педагогіки: проблеми, перспективи та шляхи запровадження» дякують Збройним Силам України за можливість продовжувати науково-дослідницьку та корекційно-освітню роботу в умовах воєнного часу!