11 листопада 2021 року, за ініціативою завідувача міжвідомчої наукової лабораторії корекційно-реабілітаційних технологій Боряк Оксани Володимирівни, доктора педагогічних наук, професора кафедри спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А. С. Макаренка, науково-педагогічний персонал, аспіранти кафедри спеціальної та інклюзивної освіти долучилися до проведення онлайн-зустрічі «Сучасна педагогічна освіта Фінляндії як фактор сталого розвитку фінського суспільства».

Спікером онлайн-зустрічі був Ярі Лявонен, директор Національного форуму з педагогічної освіти, член керівного комітету Фінського центру оцінки освіти, професор університету Хельсінкі. Зустріч проводилася у межах міжнародного онлайн-семінару.
До обговорення були запропоновані питання підготовки фахівців у закладах вищої освіти Фінляндії:
1. Умови відбору на педагогічні спеціальності.
2. Рівні підготовки педагогічних кадрів.
3. Навчальні стандарти та плани в рамках професійної педагогічної підготовки.
4. Здобуття кваліфікації вчителя середньої школи: бакалаврат та магістратура.
5. Форми та моделі проходження педагогічної практики.
Відомо, що система освіти Фінляндії визнана найкращою у світі, тому ознаймлення з досвідом фінського університету надасть можливість покращити практику підготовки фахівців на базі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка.