28 вересня 2021 року лабораторією проблем інклюзивної освіти кафедри спеціальної та інклюзивної освіти в рамках навчального курсу «Інтернаціоналізація наукових досліджень галузі Спеціальна освіта» було проведено відкриту лекцію для аспірантів спеціальності 016 Спеціальна освіта на тему «Цифровий етикет в спеціальній освіті». Заняття провела Катерина Царанок – директор академічної спілки Modern Education & Research Institute (Брюссель, Бельгія).

Науковець розкрила важливість цифрової інфраструктури в глобальній освіті, наголосила на необхідності впровадження інформаційно-комп’ютерних і дистанційних технологій у сучасних реаліях. Вчена підкреслила актуальність в європейській педагогіці такого поняття, як «освіта з душею», що передбачає повагу до здобувачів освіти, співчуття, рівність, інклюзію тощо.

Присутнім аспірантам і гостям Катерина Царанок розкрила декілька важливих технологій, які, на її думку, здатні змінити освіту в глобальному масштабі. Зокрема були розкриті такі педагогічні методи, як «використання збагаченої реальності», «когнітивне поглинання», «метод подяки», «хіп-хоп педагогіка» та інші. Доповідач провела цікаву та емоційну хіп-хоп руханку.

Також Катерина Царанок поінформувала присутніх про можливість підвищення кваліфікації за програмою «Модернізація діяльності викладача» в академічній спілці Modern Education & Research Institute (Брюссель, Бельгія).