18 червня 2021 року кафедрою спеціальної та інклюзивної освіти було проведено ІРегіональний науково-практичний семінар зі спеціальної педагогіки «Новітні технології спеціальної педагогіки: проблеми, перспективи та шляхи запровадження».

На семінарі висвітлювалися актуальні питання навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами та шляхи їх подолання, розглядалися сучасні методики корекційного супроводу дітей з розладами аутистичного спектру. Присутнім було повідомлено про специфіку організації позаурочної діяльності дітей з порушеннями інтелектуального розвитку та застосування арт-технологій в навчально-виховному процесі спеціальних закладів середньої освіти.

Наголосив на важливості формування комунікативної діяльності, розвитку творчих здібностей у дітей із порушеннями інтелектуального розвитку, кандидат філософських наук, доцент, заступник директора Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Вертель Антон Вікторович.

Завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, доктор педагогічних наук, професор Дегтяренко Тетяна Миколаївна підкреслила актуальність новітніх підходів у вихованні дітей з порушеннями інтелекту, продуктивному використанні їх потребово-мотиваційної, емоційної, когнітивної сфер для їх гармонійного розвитку.

Поділилася 28-річним досвідом роботи з організації виховної роботи в спеціальній школі заступник директора цього закладу Калініченко Ніна Григорівна. Розкрила особливості театральної діяльності дітей з порушеннями інтелектуального розвитку керівник гуртка «Art-Барвінок» Сумського закладу загальної середньої освіти спеціальна школа Сумської міської ради Глобенко Ірина Сергіївна. Розповів про розвиток і корекцію когнітивної сфери в учнів із порушеннями інтелекту засобом ізотерапії вчитель цього навчального закладу Левік Андрій Олександрович.

У режимі он-лайн виступила вчитель-логопед комунальної установи «Новопокровський інклюзивно-ресурсний центр» Новопокровської селищної ради Чугуївського району Харківської області Литовченко Анастасія Олексіївна, яка повідомила про розвиток і корекцію потребово-мотиваційної сфери в дітей з особливими освітніми потребами засобом жетонної системи.

Учасники семінару, серед яких були науковці, практичні фахівці, студенти та аспіранти спеціальності 016 Спеціальна освіта СумДПУ імені А.С. Макаренка активно приймали участь у заході, ділилися власними проблемами, досвідом їх подолання, задавали питання, висловлювали побажання тощо.