29 травня 2020 року, відповідальний за науково-дослідну роботу студентів, канд. пед. наук Косенко Юрій Миколайович звітував перед методичною комісією НН ІПП про організацію науково-дослідної роботи студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта кафедри спеціальної та інклюзивної освіти.

У доповіді Юрія Миколайовича було зазначено, що традиційно цьому напрямку студентської діяльності приділяється значна увага професорсько-викладацьким складом кафедри.
Показником високого рівня студентської наукової роботи на кафедрі є здобуття студентами в минулі навчальні роки призових місць на Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт та олімпіадах зі спеціальності 016 Спеціальна освіта (Мовчан Аліна, Білоножко Оксана, Курєнкова Анна, Прихожай Юлія, Павловська Алла, Зарва Аліна, Войтенко Альона та інші).
Наголошено, що протягом звітного 2019-2020 навчального року студенти прийняли активну участь у таких наукових заходах, як V Міжнародна науково-практична конференція «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі», яка відбулася 20 листопада 2019 року на базі СДПУ імені А. С. Макаренка; VІІ Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Корекційна та інклюзивна освіта очима молодих науковців», яка відбулася 21 травня 2020 року в умовах карантину на дистанційній платформі Діскорт; ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні музеї – центри збереження та використання історико-культурної спадщини, яка відбулася 24-25 жовтня 2019 р в м. Суми, і проводилася кафедрою спеціальної та інклюзивної освіти спільно з історичним факультетом СДПУ імені А. С. Макаренка; ІІІ Регіональний науково-практичний семінар зі спеціальної педагогіки «Новітні технології спеціальної педагогіки: проблеми, перспективи та шляхи запровадження», який відбувся 9 грудня 2019 р.; І Міжнародний науково-практичний семінар зі спеціальної педагогіки «Соціально-правове забезпечення осіб з інвалідністю в реаліях сьогодення», який відбувся 9-10 грудня 2019 року; Міжнародний освітній семінар «АВА-терапія. Питання-відповіді», який відбувся 31 січня 2020 року, а також інших наукових заходах, що організовувалися іншими кафедрами університету та на базі інших ЗВО.
У рамках зазначених науково-практичних заходів студентами спеціальності 016 Спеціальна освіта було опубліковано 64 статті, здійснено 95 виступів на конференціях.
Підкреслено, що важливим напрямком студентської науково-дослідної роботи є участь в проблемних наукових групах, якими на кафедрі спеціальної та інклюзивної освіти керують доктори наук: Дегтяренко Т. М., Бондаренко Ю. А., Боряк О. В. та кандидати наук Колишкін О. В., Косенко Ю. М. і Чобанян А. В. Студенти проводять актуальні дослідження у галузі спеціальної педагогіки та інклюзивної освіти у межах наукових проблемних груп «Організація та управління корекційно-реабілітаційною діяльністю» (керівник д.пед.н., проф. Дегтяренко Т.М.), «Теоретичні і практичні аспекти спеціальної та інклюзивної освіти» (керівник д.пед.н., проф. Бондаренко Ю. А.), «Логопедичні моделі та технології в корекційній роботі з дітьми з особливими освітніми потребами» (керівник д.пед.н., доц. Боряк О. В.), «Формування безперешкодного середовища для життєдіяльності дітей з обмеженими можливостями здоров’я» (керівник к.пед.н., доц. Колишкін О. В.), «Шляхи підвищення ефективності навчання школярів з порушеннями інтелектуального розвитку» (керівник к.пед.н. Косенко Ю. М.), «Психологічний супровід дітей старшого дошкільного віку з порушеннями інтелектуального розвитку» (керівник к.психол.н. Чобанян А. В.).
Зазначено, що в 2019-2020 навчальному році студентка 0031 групи Голуб Маргарита брала дистанційну участь у конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 016 «Спеціальна освіта», який проходив 26 березня 2020 р. на базі НПУ імені М. П. Драгоманова (м. Київ) та отримала грамоту в номінації «Використання інформаційних технологій у науковому дослідженні».
Важливим аспектом науково-дослідної роботи кафедри спеціальної та інклюзивної освіти є підготовка аспірантів. У 2019-2020 н. р. аспірантами було надруковано 2 розділи в 2 монографіях, 5 статей у фахових виданнях України, 2 статті в закордонних наукових збірниках (Литва, Німеччина), 7 статей у нефахових наукових збірниках та 8 виступів на науково-практичних конференціях і семінарах.