9-10 грудня 2019 року кафедрою спеціальної та інклюзивної освіти спільно з громадської організацією «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Феліцитас» було проведено І Міжнародний науково-практичний семінар зі спеціальної педагогіки «Соціально-правове забезпечення осіб з інвалідністю в реаліях сьогодення».

На семінарі розглядалися актуальні питання соціалізації дітей з важкими порушеннями інтелектуального розвитку, оформлення опіки над цією категорією осіб, безоплатний та пільговий доступ до лікарських засобів для них, система альтернативної комунікації та інші.

Поділилася 25-річним досвідом роботи з особами, які мають важкі порушення інтелекту Гусєва Тетяна Олексіївна, директор реабілітаційної установи змішаного типу (комплексної реабілітації) для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень – Центр «Сприяння», аспірантка кафедри спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка.

Висвітлив досвід роботи в Німеччині з особами з психофізичними порушеннями фахівець з питань спеціальної освіти та професійної підготовки, член громадської організації «Коло підтримки «Суми-допомога» Амунд Шмідт.

Учасники семінару, серед яких було багато науковців, практичних фахівців, батьків дітей з психофізичними порушеннями, студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта активно приймали участь у заході, ділилися власними проблемами, досвідом їх подолання, задавали питання, висловлювали побажання тощо.