9-10 грудня 2019 року кафедра спеціальної та інклюзивної освіти Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, Громадська організація «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Феліцитас», Реабілітаційна установа змішаного типу для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень – Центр «Сприяння» провели І Міжнародний науково-практичний семінар зі спеціальної педагогіки «Соціально-правове забезпечення осіб з інвалідністю в реаліях сьогодення».

Метою проведення семінару було визначення актуальних проблем соціально-правового супроводу осіб з інвалідністю та корекційно-реабілітаційної допомоги особам з порушеннями психофізичного розвитку в умовах сучасної нормативно-правової бази України.

В межах проведення семінару учасники привітали громадську організацію «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Феліцитас» із 25-ою річницею з дня створення. До вітань залучилися Пшенична Любов Василівна – перший проректор СумДПУ імені А.С. Макаренка; Дегтяренко Тетяна Миколаївна – завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка; Гусєва Тетяна Олексіївна – директор реабілітаційної установи змішаного типу (комплексної реабілітації) для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень – Центр «Сприяння», аспірантка кафедри спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка; Амунд Шмідт – спеціаліст з питань спеціальної освіти та професійної підготовки, член Громадської організації «Коло підтримки «Суми-допомога»; Гертруд Шмідт – голова Громадської організації «Коло підтримки «Суми-допомога» та ін.

Нагадаємо, свою роботу «Феліцитас» розпочав 1992 році, у жовтні 1994 року товариство пройшло перереєстрацію, пов'язану зі зміною Статуту товариства. Мета товариства – допомагати та супроводжувати впродовж життя людей з інтелектуальною недостатністю та їх родини за допомогою заходів щодо адаптації у суспільстві. Зокрема, навчання, працевлаштування, реабілітації та захисту прав людей з інтелектуальними порушеннями. Директором громадської організації є Сапожніков Сергій В’ячеславович.

Багато років кафедра плідно співпрацює з цією організацією.