10 січня 2018 року на базі КУ Сумська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 18 науково-дослідною лабораторією проблем інклюзивної освіти (зав. Бондаренко Ю.А.) СумДПУ А.С Макаренка разом з управлінням освіти і науки Сумської міської ради проведено міський навчально-інформаційний семінар «Організація роботи психолого-педагогічного консиліуму в закладі з інклюзивним навчанням».

У роботі семінару взяли участь директори, заступники директорів з навчально-виховної роботи, які відповідають за організацію інклюзивної форми навчання, педагоги та спеціалісти, які здійснюють психолого-педагогічний супровід, студенти і аспіранти кафедри спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка.

Семінар розпочався вітальним словом головного спеціаліста управління освіти і науки Сумської міської ради Корж В. Г., директора КУ Сумська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 18 Серпенінова О. О.

З напрямами діяльності науково-дослідної лабораторії проблем інклюзивної освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка ознайомила завідувач лабораторії, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка Бондаренко Ю.А.

Під час проведення семінару висвітлено теоретичні аспекти організації та проведення психолого-педагогічного консиліуму (доповідач Бондаренко Ю.А.) та проведено майстер-клас «Організація роботи психолого-педагогічного консиліуму в загальноосвітній школі з інклюзивним навчанням» (Савицька О.В., Бондаренко  Ю.А., Каменєва Л.О., Іллєнко В.М., Новікова Л.С., Пастельник К.Ю., Зарко Н.М.).

У підсумку учасники семінару: Стайко О.С., директор НВК № 16; Янчук О.В., заступник директора КУ ЗОШ № 8; Пономаренко О.М. практичний психолог, асистент учителя Піщанської ЗОШ та ін. підкреслили важливість проведення таких навчальних заходів, акцентуючи увагу на взаємодії наукових установ і місцевих органів управління освітою. Разом із відділом практичної психології та соціальної роботи ІМЦ управління освіти і науки Сумської міської ради (зав. Свириденко М.М.) вироблено стратегію подальшої роботи в цьому напрямі.

новини 10 січня 2018 року https://ipp.sspu.sumy.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=687:2018-01-14-21-19-19&catid=1:news