menu Меню
Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти
Навчально-наукового інституту педагогіки і психології
Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка

1 жовтня 2015 року на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка в рамках реалізації міжнародного освітнього проекту, покликаного створити Першу українську DASY-бібліотеку для користувачів з глибокими ураженнями органів зору, відбувся науково-практичний семінар, в якому взяли участь студенти напряму підготовки Корекційна освіта (олігофренопедагогіка) та викладачі кафедри корекційної та інклюзивної освіти інституту педагогіки і психології. 

Проект реалізовується Національним університетом „Львівська політехніка” та Львівським обласним осередком ВГО „Українська спілка інвалідів – УСІ” у партнерстві з „SvefiАсаdеmу” (Швеція), Міністерством освіти і науки України, парламентським Комітетом з питань науки і освіти.

Мета міжнародного проекту – адаптація навчальної та наукової літератури, підручників та посібників длянезрячих учнів і студентів, презентація сучасних інформаційних технологій і способіввиготовлення літератури у форматі dasy, що дозволить компенсувати брак рельєфно-крапкових книг для інвалідів по зору, забезпечить їх доступ до друкованої інформації шляхом використання альтернативного формату.

Під час науково-практичного семінару представники „Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами” Національного університету „Львівська політехніка” продемонстрували унікальні напрацювання в галузі інклюзивної освіти незрячих дітей, виготовлені організаторами семінару мультиплікаційні та художні фільми для сліпих глядачів, технічні засоби і моделі облаштування робочого місця, зразки творчої інтеграції. Були проведені тифлотренігі і майстер-класи, а також відбулась передача викладачам та студентам спеціального програмногозабезпечення для виготовлення літератури у форматі dasy.

Проводили семінар фахівці „Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами” Національного університету „Львівська політехніка”, що займаються впровадженням в Україні інноватики у сфері освіти і культури, а також вчитель початкових класів Великолюбінської ЗОШ, який протягом 4-х років поспіль навчає в інклюзивному класі тотально незрячу дитину.

У семінарі також приймали участь педагоги спеціальних шкіл-інтернатів для слабозорих дітей, педагоги, які працюють в інклюзивному освітньому просторі, вихователі інклюзивних дошкільних навчальних закладів, консультанти психолого-медико-педагогічних консультацій, соціальні педагоги та асистенти вчителів.

+фото

новини 09.10.2015 https://ipp.sspu.sumy.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=263:2015-10-09-12-33-43&catid=1:news

Календар подій