6 червня 2019 року завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Дегтяренко Тетяна Миколаївна брала участь в експертній зустрічі «Розбудова мережі інклюзивно-ресурсних центрів та підготовка кадрів для інклюзивної освіти».

Експертна зустріч у форматі відеоконференції проводилася у залі апаратних нарад Сумської обласної державної адміністрації. До участі долучилися всі області України. В режимі онлайн обговорювалися актуальні питання впровадження інклюзивної освіти в  України. Перед учасниками зустрічі виступили: Хіврич Валентина Володимирівна – генеральний директор Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Самсонова Лариса Станіславівна – керівник експертної групи з питань інклюзивної освіти Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Набоченко Ольга Олександрівна – державний експерт з питань інклюзивної освіти Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Сальков Віктор Васильович – державний експерт Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Шинкар Ольга Ігорівна – експерт EDGE; Новосад Валентина Євгенівна – в. о. начальника відділу інклюзивної та спеціальної освіти Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Учасників зустрічі було ознайомлено з аналітичною довідкою щодо функціонування мережі інклюзивно-ресурсних, зроблено висновки, що станом на травень 2019 року створено територіально доступну мережу інклюзивно-ресурсних центрів, що обладнана за рахунок державного та місцевого бюджету, проте гострим залишаються питання забезпечення кадрами та їх підготовки.

Було визначено подальші дії щодо забезпечення якісного впровадження інклюзивної освіти на теренах України.