Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, в особі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України серія АЕ № 458767 від 11.08.2014 р. здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 016 Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка. Логопедія) на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти. Форма навчання: денна/заочна.

Випускники здобувають кваліфікацію – бакалавр освіти. Вчитель-дефектолог. Вихователь дітей з порушеннями психофізичного розвитку. Асистент логопеда. Асистент вчителя загальноосвітнього навчального закладу з інклюзивним та інтегрованим навчанням.

Набір здійснюється на Ι курс (термін навчання – 4 роки)

Умови вступу: зарахування абітурієнта здійснюється за  сертифікатами ЗНО з предметів: українська мова та література (профільний); біологія; історія України або іноземна мова.

Випускники можуть працювати у спеціальних дошкільних навчальних закладах; дошкільному навчальному закладі (логопедичні групи); спеціальних загальноосвітніх школах; загальноосвітніх школах з інклюзивним та інтегрованим навчанням; соціально-реабілітаційних, абілітаційних центрах, установах; ресурсних центрах з підтримки інклюзивної освіти; управліннях освіти і науки.

Контактна інформація: Навчально-науковий  інститут педагогіки і психології, деканат: Михайліченко Ірина Володимирівна (моб. тел. 066 413-14-11). Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти, IV навчальний корпус, 5 поверх, каб. 517, контактний телефон: (0542) 68-59-43, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Горбань Наталія Вікторівна (моб.тел 099 073-43-14; 097 482-09-14).

Додаткову інформацію про умови вступу та можливості працевлаштування випускників спеціальності 016 Спеціальна освіта можна отримати звернувшись до детальної інформації.

Інформацію про кількість заяв та їх пріоритетність – див. сторінки 18, 19 Правил прийому на навчання 2019.

Строки прийому заяв та документів на навчання в бакалавратурі денна, заочна форма навчання – див. сторінки 13-15 Правил прийому на навчання 2019 (на основі повної загальної середньої освіти – за державним замовленням).

Строки прийому заяв та документів на навчання в бакалавратурі заочна форма навчання – див. сторінки 13, с. 15 п.3 Правил прийому на навчання 2019 (на основі повної загальної середньої освіти – за кошти фізичних та юридичних осіб). Абітурієнт складає вступні іспити, співбесід та творчих конкурсів не передбачено  – див. сторінки 13, с. 15 п.3 Правил прийому на навчання 2019.

Терміни прийому на навчання в бакалавратуру іноземців та осіб без громадянства – див. сторінку 41 Правил прийому на навчання 2019.

На сайті приймальної комісії Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка абітурієнти можуть одержати достовірну інформацію про порядок подання та розгляду заяв в електронній формі, дізнатися про Перелік документів для вступу за ступенем бакалавр, зокрема - Медична довідка 086-1 тощо.

На сайті приймальної комісії Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка міститься програма Ми в системі «Конкурс».

відео Особливості приймальної кампанії 2017 року

відео Приймальна кампанія 2018 року