1 квітня  2021 року для аспірантів 3 курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта доктором педагогічних наук, професором Дегтяренко Тетяною Миколаївною  була поведена лекція, яка передбачена в межах проведення Докторського семінару з теоретичних та методичних засад педагогічного дослідження у галузі спеціальна освіта.

У зв’язку з карантинними заходами, що пов’язані з поширенням на території України коронавірусу COVID-19, заняття проводилося дистанційно в аудиторії на сервері кафедри спеціальної та інклюзивної освіти на платформі Discord.
Було заплановано проведення бінарної лекції, тому була запрошена у якості стейкхолдера колега з Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, завідувач лабораторії кафедри, асистент кафедри спеціальної освіти та здоров’я людини Нагорна Олена Василівна. Вона є здобувачем в Інституті спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України й нещодавно пройшла процедуру передзахисту дисертаційної роботи.
Передбачалося, що це буде лекція-брифінг. Така лекція мала складатися з короткого повідомлення лекторів та їх відповідей на питання аспірантів. Лекція проведена на високому науковому і методичних рівнях. Аспіранти СумДПУ імені А.С. Макаренка активно сприймали матеріал. Й в частині, де присутні мали задавати питання лекторам, а вони відповідати на ці питання, лекція переросла в ситуацію, що відома під назвою «круглий стіл».
Така зміна підходів до проведення лекції, підтвердила на практиці те, що в СумДПУ імені Макаренка максимально демократизоване спілкування лекторів і слухачів (аспірантів), тому що передбачає їх рівність як співбесідників, котрі колективно обговорюють якусь проблему.
Сумчани вдячні Нагорній Олені Василівні за передачу її власного досвіду роботи над дисертаційним дослідженням на завершальному етапі - перед передзахистом.